23.12.2011 Celý región

NEW YORK 23. decembra (WEBNOVINY) - Až trojica slovenských hráčov si vo štvrtkových dueloch zámorskej hokejovej NHL vylepšila strelecké konto.

Najviac radosti mal útočník Marián Gáborík, ktorý dosiahol svoj dvadsiaty gól v sezóne a jeho NY Rangers triumfoval na domácom ľade s mestským rivalom NY Islanders 4:2. Dvadsaťdeväťročný krídelník navyše figuruje na čele tabuľky kanonierov spolu so Stevenom Stamkosom, Jonathanom Toewsom a Philom Kesselom. Gáborík v 28. min upravil na 2:1 pre "jazdcov".

Jeden presný zásah si pripísal aj Tomáš Kopecký, ale jeho Florida neuspela na ľade Ottawy. Rovnako ako Gáborík 29-ročný hokejista 72 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 3:3 a zariadil "panterom" predĺženie. V ňom o triumfe Senators rozhodol Bobby Butler.

Obranca Ľubomír Višňovský je "nositeľom pečate" oboch gólov Anaheimu v kalifornskom súboji na ľade Los Angeles, v ktorom Ducks prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch. Skúsený bek najprv asistoval pri otváracom gólu duelu z hokejky Niklasa Hagmana v druhom dejstve, sám potom v 57. min vyrovnával opäť po spolupráci s fínskym krídelníkom. V nájazdoch rozhodol o víťazstve Kings Dustin Brown.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers - New York Islanders 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) - Marián Gáborík (NYR) 1+0
Ottawa - Florida 4:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0) - Tomáš Kopecký (FLA) 1+0
Los Angeles - Anaheim 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0) - Ľubomír Višňovský (ANA) 1+1
Toronto - Buffalo 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Nashville - Columbus 6:5 (1:4, 3:1, 2:0)
Winnipeg - Montreal 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Calgary - Detroit 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Edmonton - Minnesota 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)